Bevezetés, Tanúsítás

A ISO 50001 olyan strukturált keretrendszert nyújt, mely segíti az energiagazdálkodást beágyazni a szervezeti kultúrába. A hatékony bevezetés lehetővé teszi az energiafelhasználás évről-évre való csökkentését egy folyamatos fejlesztési cikluson keresztül.

ISO 50001:2011 bevezetésének előnyei:
Csökkenti a költségeket
Az energia fogyasztás azonosításával, mérésével és nyomonkövetésével csökken az energia fogyasztás és ezzel a költségek.
Javítja az üzleti teljesítményt
Az energia hatékonysági megoldások és az energia fogyasztás csökkentés felé irányuló magatartásbeli változás az üzleti teljesítmény javulásához vezet.
Biztosítja a vezetői elkötelezettséget
A vezetői döntésekben kulcsfontosságú szerepet kap a hatékony energiagazdálkodás.
Megfelel a törvényi előírásoknak
Megfelel a jelenlegi és jövőbeni energia hatékonysági céloknak, valamint az üvegházhatású gázok kibocsátásával kapcsolatos törvényi előírásoknak.
Csökkenti az üvegházhatású gázok kibocsátását
Az energiagazdálkodási rendszer működtetésével a szervezet megfelel az érintett felek jelenlegi és jövőbeli elvárásainak, követelményeinek.
Energia politika és mérhető célok meghatározása
A szervezeten belül energiagazdálkodási politika bevezetése és az energia-hatékony gondolkodás beágyazása kiemelten fontos.
Integrálható már meglévő irányítási rendszerekkel
Az energiagazdálkodási rendszer integrálható már meglévő irányítási rendszerekkel (pl. ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001/MEBIR)
A ISO 50001:2011 szabvány szerinti energiagazdálkodási rendszer bevezetése áttekinthetőséget biztosít és megkönnyíti az energiahordozók felhasználásával kapcsolatos kommunikációt, segíti az energiahatékonyságot az egész beszállítói láncban. Mivel a ISO 50001:2011 szabvány felépítése nagyon hasonló az ISO 14001 szabvány felépítéséhez és követelményrendszeréhez, így azon szervezetek, ahol magas színvonalú Környezetközpontú irányítási rendszer működik, gyorsan és egyszerűen megfelelhetnek az Energiagazdálkodási irányítási rendszer szabványos követelményeinek is.
tanácsadók